Чорногорія – розташоване в південно-східній Європі, стає все більш популярним місцем відпочинку туристів. Ця країна приваблює, перш за все, мальовничістю своєї чудової природи. Вона лежить на Адріатичному узбережжі Балканського півострова.
Сюди приїжджають, як для пляжного, так і для екскурсійного відпочинку. Знаменита Чорногорія і своєю прекрасною екологічною обстановкою.
Свою назву Чорногорія отримала від топоніма Чорна гора. Її територія є гористій, тут є каньйони і фіорди.
Столицею Чорногорії є місто Подгоріца (колишній Тітоград). До складу Чорногорії входять 14 островів.
Клімат Чорногорії
У приморській області Чорногорії середземноморський клімат. Влітку тут буває дуже жарко. Середня температура повітря в цей період становить +23-25 ° С. Зима тут коротка і прохолодна, середня температура становить від +3 до -7 ° С.
Максимальна температура морської води біля берегів Чорногорії становить 27,1 ° С. Середня температура моря в літній період – 24,7 ° С. Найкращим часом для відвідування країни можна назвати період з травня по жовтень.
Росіянам для поїздки в Чорногорії на термін менше 30 днів віза не потрібна. Необхідно сплатити туристичний збір у розмірі близько 1 Євро з особи за добу проживання в країні. Грошовою одиницею Чорногорії є євро.
Населення Чорногорії
До червня 2006 року Чорногорія входила до складу конфедеративного Державного Союзу Сербії і Чорногорії. Незалежність держави була проголошена 3 червня 2006. Главою держави є президент.
У країні проживають в основному чорногорці і серби. Найбільші міста Чорногорії: Подгоріца, Нікшич, Пльовля, Бієло-Поле, Херцег-Нові, Беране і Цетіньє. В адміністративному відношенні територія країни ділиться 21 муніципалітет.
Офіційні мови – сербська й албанська. Дуже зручно, що у туристів з Росії практично не виникає проблема мовного бар’єру. У Чорногорії дуже багато хто знає російську мову. Крім того, наші мови багато в чому схожі. До російським і жителям країн колишнього ССС тут ставляться дуже дружелюбно.
Велика частина віруючих в Чорногорії є православними. Тут багато православних храмів і церков.
Цікаве в Чорногорії
Которська затока приваблює своїми мальовничими ландшафтами. Найкрасивіший вид на нього відкривається з прилеглого скелястого плоскогір’я.
Середньовічний місто Котор є архітектурним пам’ятником ЮНЕСКО. Його стара частина розташована між морем і відрогами гірського масиву Ловчен. Головною визначною пам’яткою Котора можна назвати кафедральний собор Святого Трифона. Він був побудований в 1166 р.
Місто оточене фортечною стіною, висота якої становить до 20 метрів. Високо в горах можна відвідати фортецю Святого Івана. У затоці, навпаки Пераста, розташовані невеликі мальовничі острови Госпа од Шкрпела і Святого Джорджа.
Місто Герцег-Нові розкинувся біля підніжжя гірського масиву Орієн, біля виходу з Которської затоки. У ньому туристи можуть відвідати ботанічний сад, який створювався протягом декількох століть. Зараз у ньому представлено безліч різних видів тропічних і субтропічних рослин.
Православний монастир Савіна, побудований в 11 столітті, є найвідомішим пам’ятником історії та архітектури міста. Тут також можна побачити бастіони та відвідати Національний музей.
Місто Будва та його околиці користуються найбільшою популярністю у туристів. Він розташований в центрі узбережжя. Це місце чудово підходить для любителів активного і веселого відпочинку. Тут багато дискотек, ресторанів, казино і т.п.
Його стара частина виглядає дуже мальовничо в оточенні високих кріпосних стін. Ці стіни були побудовані ще в 15 столітті.
У центрі Будви знаходиться музей, поряд з ним – три старовинні церкви: церква Святого Івана, церква Святої Марії та церква Святої Трійці.
Курортний місто Бечічі на весь світ знаменитий своїм золотавим дрібно-галькові пляжем протяжністю 2 км.
Недалеко від Будви знаходиться селище Святий Стефан, який широко відомий своїм островом -готелем з однойменною назвою. Він виглядає як незайманий куточок середньовіччя. Тут розташовуються найдорожчі готелі та магазини.
Стародавній місто Бар був побудований ще римлянами. Сьогодні він є найбільшим портом країни і колишньою резиденцією короля Николи.
У місті збереглася турецька фортеця Хай-Нехай. Тут також є древні собори Святого Георгія і Святого Миколая.
У Міровіце можна побачити одне з найстаріших оливкових дерев в світі, вік якого перевищує 2000 років.
Ульцинь – саме південне місто країни. Улціньская Рів’єра славиться своїми пляжами з піском, що має цілющі властивості.
Музей міста є цілим історико-культурним комплексом. У місті також є руїни венеціанських стін.
Ада-Бояна знаходиться на півострові і представляє собою один з найвідоміших нудистських центрів Європи.
На території країни є 4 національні парки: «Дурмітор», «Біоградська гора», «Скадарське озеро» і «Ловчен». «Дурмітор» відомий своїм Каньоном річки Тара. Цей каньйон є найглибшим у Європі і перебуває під охороною ЮНЕСКО.
Знамените Скадарське озеро вважається найбільшим не тільки в Чорногорії, а й на всьому Балканському півострові.
Місто Цетіньє, на схилах гори Ловчен, є культурною столицею держави. Основний його пам’яткою вважається Цетіньській монастир в центрі.
Монастир Острог був заснований в 17 столітті. Він унікальний тим, що висічений у скелі на висоті 900 м над рівнем моря. Його відвідують численні паломники з різних країн. У ньому зберігаються мощі Святого Василя Острозького – чудотворця-зцілителя.
Монастир Морача був побудований більше 750 років тому. Він розташований на однойменній річці. Церква Успіння Богородиці в цьому монастирі є усипальницю правителів країни. Знаменитий цей храм і своїми фресками.
Розмістіть ваш коментар